Holmes a House

14. února 2015 v 11:53 | Wolfie |  Series/Movies-other
Každý fanoušek těchto dvou seriálů si musel všimnout jakési podobnosti. Už přeci jenom jejich jména nám něco naznačují.

Začněme tím nejsnažším. Jména hlavních hrdinů House i Holmes nejsou nic převratného ale Wilson a Watson nám přeci jenom něco napovídají.
House i Holmes jsou arogantní, sarkastičtí géniové, kteří opovrhují láskou a lidem nevěří. Mají jednoho jediného přítele, který je dokáže vystát. Watson je malý roztomilý voják, který moc rád lichotí ženám a to je i Wilson, přeci jenom měl tři nepovedené manželství. Jeho manželky opustili Wilsona hlavně kvůli tomu, že se raději věnoval svému příteli Housovi než-li jim. Aha? To i bývalé přítelkyně Watsona jej opustili, protože trávil většinu svého času s Sherlockem.
U obou přátelství dochází k omylu, že si o nich okolí myslí, že jsou homosexuálové. Ani Housovi ani Sherlockovi tohle nevadí a o řeči ostatních se nezajímají, zatím co jejich malí kamarádi jsou pohoršeni. Naši hlavní hrdinové naprosto milují nevyřešitelné záhady a pokud je nemohou vyřešit ani oni, tak jsou nervózní a neklidní.
Sherlock je bývalý feťák a drogy začne znovu brát. House bere vicodin, přesto že tvrdí, že je to kvůli bolesti v noze, pokud jste viděli opravdu všechny díly, tak víte, že je to hlavně proto, že bez něj nedokáže uvažovat. House potřebuje bolest, aby potřeboval Vicodin.
Jakmile si Watson nalezne přítelkyni, Sherlock je protivný a jeho přítelkyni kritizuje (nemluvím o Mary), stejně tak kritizuje všechny jeho ex-přítelkyně. House se snaží zkazit jakýkoliv vztah mezi Wilsonem a jakoukoli ženou. (Kdo ví jestli je to jenom protože je svině a nebo protože má Wilsona rád více, než by měl :>)
Mary. Watsonova snoubenka je jediná žena kterou mu Sherlock schválí, protože se mu líbí. Všimli jste si však, že je Mary až podobná Sherlockovi? Je geniální, často sarkastická, pamatuje si naprosto cokoliv, je nebezpečná a miluje Watsona.
Wilson má vztah s Amber. Housovi Amber nevadí. (i když ze začátku je překvapen). Amber je podobná Gregovi. Je zlá, musí vyhrávat, umí hrát špinavou hru a záleží ji na Wilsonovi.
Jak je možné, že malí kamarádi našich hlavních postav si vyberou ženu která je tak moc podobná jejich přátelům?
221b Baker street je známá tím, že tam bydlí proslulý detektiv Sherlock Holmes.
Muž který střelil House se jmenoval Moriarty a žena z Pilotního dílu měla příjmení Adler.
Oba dva mají nadání hrát na nástroje.
A mimochodem.
Věděli jste, že Sherlock byl inspirován skutečnou postavou? Byl to lékař, kterého neměl nikdo rád, protože to byl arogantní a ironický parchant, ale přesto přese všechno byl naprosto geniální.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maya Maya | Web | 16. února 2015 v 9:34 | Reagovat

Jup. O tomto som čítala už kedysi dávno. Akurát House má problémy s nohou, čo mal mať Watson - to im vymenili. Inak je to v podstate AU fanfiction na Sherlocka Holmesa :D
Ja som čítala, že Sherlock bol vytvorený aj podľa nejakého huslistu.

2 Wolfie Wolfie | Web | 16. února 2015 v 16:25 | Reagovat

Je hodně teorií na to, kdo byl předlohou Sherlocka. Taky je dost možné, že nikdo a nebo že taky všichni geniální zm*di :D

3 beepinka beepinka | 23. února 2015 v 18:50 | Reagovat

Tyjo..tak tohle je hodně dobrý článek....řekla bych,že House byl předlohou :D!!!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama